Для чого потрібна утилізація електронного обладнання та побутової техніки.

texnikaЩороку на приміських звалищах опиняються десятки тонн застарілої чи непридатної для користування побутової та електронної техніки. Це устаткування має у своєму складі матеріали на основі фенолформальдегіду та полівінілхлориду і майже всі метали з періодичної таблиці Менделєєва.
Опинившись на звалищі під впливом вологи, метали, що містяться в електронних компонентах (миш’як, кадмій, цинк, свинець), переходять у розчинні сполуки, які стають сильнодіючими отрутами. Ці сполуки є потенційними канцерогенами для людини, проявляють високу стійкість та здатність до біоакумуляції. Пластикові частини, що мають різноманітний хімічний склад (полістирол, полівінілхлорид, поліфенил, поли пропилен, т.і.), включаючи хлорні сполуки, не піддаються гниттю або саморуйнуванню. Десятки років вони здатні виділяти біологічно активні низькомолекулярні хімічні речовини (пластифікатори, розчинники, барвники, стабілізатори, мономери).
Токсичні матеріали, які входять до складу електронного обладнання і утворюються в результаті його поховання на звалищах, роками залишаються у водоймах, грунтових водах, грунті та повітрі, потрапляють до джерел питної води, поля та городи.
Просто викинути електронне обладнання на звалище – означає завдати непоправної шкоди навколишньому середовищу, екології наших міст та здоров’ю їх жителів.
Таке обладнання не повинно опинятися на полігонах та сміттєзвалищах, воно повинно демонтуватися, а отримана сировина максимально використовуватись для вторинної переробки (80-90%) і лише незначні нешкідливі залишки (5-10%) можуть залишитися на звалищі. Ці процеси уже давно відпрацьовані та налагоджені у розвинутих країнах.
Зважаючи на масштаби цієї проблеми, ми не можемо залишатися байдужими і повинні взяти частку своєї відповідальності за її рішення.

Вимоги законодавства

elementyСтаттею 1 Закону України «Про відходи» визначено, що відходи – це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Лампи люмінесцентні, електронне обладнання та акумулятори відпрацьовані підпадають під термін відходи та класифікуються як небезпечні, що визначено Постановою № 1120 від 13.07.2000 р. «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів».
Відповідно до статті 17 Закону України «Про відходи», підприємства, установи та організації – суб’єкти підприємницької діяльності повинні: забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія; укладати угоди з відповідними організаціями на їх збирання та утилізацію; здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів, а також забезпечувати за власний рахунок екологічно обґрунтоване видалення тих відходів, що не підлягають утилізації; не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об’єктах тощо.
Враховуючи вищевикладене, підприємство в результаті діяльності якого утворюються відходи, повинно тимчасово зберігати відходи у спеціально відведених місцях (дотримуватись гігієнічних вимог згідно ДСанПіН 2.2.7.029-99) для подальшого перевезення їх на об’єкти утилізації.

У разі, якщо підприємство не має власних потужностей з утилізації відходів, воно укладає договори на відповідні послуги зі спеціалізованими підприємствами, які мають ліцензію, видану Міністерством екології та природних ресурсів, на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

Зазначаємо, що відповідно до статті 42 Закону України «Про відходи» особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за: порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків та самовільне розміщення чи видалення відходів тощо.

З точки зору бізнесу. Економічні міркування.

steklo_v_traveПлатити податок на майно для застарілого або давно не вживаного електронного устаткування та офісної техніки як мінімум не розумно. Так же як і продовжувати повільно списувати стару техніку через амортизацію. Набагато вигідніше вчасно звільнити себе і організацію від цих обтяжливих обов’язків.

Органи Державної контрольно-ревізійної служби вимагають списання такого устаткування з балансу тільки при наявності документів про його передачу спеціалізованим підприємствам, які мають ліцензію на утилізацію.

Таким чином усього за кілька днів ви:

  • Звільните офісні приміщення і склади
  • Приведете у порядок бухгалтерські документи на списання застарілого та непридатного для користування обладнання
  • Поєднаєте охорону навколишнього середовища з економічною вигодою.

Для офісів

gora

Ми здійснюємо збір відпрацьованого офісного обладнання, такого як комп’ютери, принтери, монітори, копіювальні машини, телефони, кабелі, калькулятори, офісні АТС, сервери, модеми і таке інше, з подальшою переробкою їх компонентів у вторинну сировину. Ми також піклуємося про безпеку інформації: знищуємо карти пам’яті та жорсткі диски, таким чином виключаючи будь-яку можливість відновлення данних.  

Продовження тут

Для роздрібних мереж , інтернет-магазинів та сервісних центрів

radiodetali

Ми приймаємо від роздрібних мереж, інтернет-магазинів та сервісних центрів по ремонту побутової техніки некондиційні товари, дефектні вироби, повернені покупцями за умов гарантійних програм, обладнання, яке не підлягає ремонту, а також їх компоненти.

Продовження тут

Для державних структур

steklo

Ми виконуємо всі роботи по збиранню та утилізації списаного та відпрацьованого електронного устаткування відповідно до вимог законодавства України, контролюючих органів та Державної контрольно-ревізійної служби.

Продовження тут

Для виробників

platy_3

Ми проводимо утилізацію комп’ютерної та оргтехніки, спецтехніки, холодильного, вентиляційного обладнання, систем електро та теплопостачання, кабелів, протипожежної безпеки, охоронних систем та систем відеонагляду.

Продовження тут

Для споживачів

devochka

Проведіть ревізію у своєму домашньому господарстві, складіть список техніки, якою вив же давно не користуєтесь або хочете позбавитись, залиште нам свою заявку по телефону або електронній пошті. У визначений час наш ЦУО-мобіль звільнить вас від електронного мотлоху і відправить його на переробку та утилізацію.

Продовження тут

Як проходить утилізація в Центрі управління відходами

scheme_urk